Նեթանյահուն ՀԱՄԱՍ-ին մեղադրել է վերջին պահին գործարքի պայմանները խախտելու մեջ
Պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ խմբավորումը վերջին պահին հրաժարվել է Իսրայելի հետ գործարքի շրջանակներում որոշ պայմանավորվածություններից, հայտնել են Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի գրասենյակից։
«ՀԱՄԱՍ»-ը հրաժարվում է պայմանավորվածություններից՝ վերջին պահին ստեղծելով ճգնաժամ, որը խանգարում է համաձայնության ձեռքբերմանը»,- գրել է նա։
Իսրայելական կողմը համաձայնագրի հաստատման համար կառավարության նիստի ամսաթիվ չի նշանակի, քանի դեռ միջնորդները չեն հաստատել, որ ՀԱՄԱՍ-ը համաձայն է փաստաթղթի բոլոր մանրամասներին:
ՀԱՄԱՍ-ի խոսնակն ասել է, որ խմբավորումը վերահաստատել է իր հավատարմությունը հրադադարի համաձայնագրին, հաղորդում է Al Jazeera-ն: