««Ռուսական տան» թեման Պուտինը և Ալիևը հնարավոր է քննարկեն»․ Պեսկով
Բաքվում «Ռուսական տան» շուրջ ստեղծված իրավիճակը կարող է քննարկվել Ռուսաստանի և Ադրբեջանի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի և Իլհամ Ալիևի շփումների ժամանակ, լրագրողների հետ զրույցում հայտնել է Կրեմլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը։
Փետրվարի 3-ին «Ռուսական տան» գործունեության դադարեցման մասին Բաքվի ԱԳՆ-ն նոտա էր հղել Մոսկվա՝ պատճառաբանելով կառույցի՝ որպես իրավաբանական անձ գրանցված չլինելը։
Ավելի վաղ Զախարովան հայտարարել էր, որ Մոսկվան բազմիցս առաջարկել է Բաքվին այդ հարցը քննարկել դիվանագիտական խողովակներով՝ համապատասխան խորհրդակցությունների շրջանակներում։
«Իհարկե, մեր գործընկերների հետ այս հարցը կբարձրացնենք տարբեր մակարդակներով։ Եթե լինեն շփումներ ամենաբարձր մակարդակով, չենք բացառում, որ այդ հարցը կարող է քննարկվել երկու պետությունների ղեկավարների երկխոսության ժամանակ, ասել է Պեսկովը։