Իսրայելում պղծել են Նեթանյահուի եղբոր հուշարձանը
Անհայտ անձինք պղծել են «Էնթեբբե» գործողության հերոս և Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուի ավագ եղբայր Յոնաթանի հուշարձանը, այս մասին հաղորդում է Israel Hayom թերթը։
«Հոլոնում Ջոնաթան Նեթանյահուի հուշարձանը պղծվել է վարչապետ Նեթանյահուի գործողությունների դեմ գրություններով», - ասվում է հաղորդագրությունում:
Իսրայելական մի շարք լրատվամիջոցների հրապարակած լուսանկարները ցույց են տալիս, որ վանդալները հուշարձանի վրա գրել են «Բիբի (Նեթանյահուի մականունը-խմբ.) դավաճան» և «Նեթանյահուի կոտորածը» արտահայտություններ։
Ազգային անվտանգության նախարար Իտամար Բեն Գվիրը պատասխանել է Հոլոնում տեղի ունեցած վանդալիզմին՝ իր Telegram ալիքում գրելով, որ արարքը «զզվելի է և արժանի է լուրջ պատժի»։ Բեն-Գվիրը նաև պարզաբանել է, որ կարելի է չհամաձայնվել Բենիամին Նեթանյահուի վարած քաղաքականության հետ և չաջակցել դրան, սակայն «ոչ մի դեպքում չպետք է պղծվի հերոսների հիշատակը»։