Մեծ Բրիտանիայի խորհրդարանի երկու պալատների անդամները կոչ են արել կառավարությանը` ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը
Երեքշաբթի, 22 ապրիլի, 2025 թ., 22:19
Մեծ Բրիտանիայի խորհրդարանի երկու պալատների անդամները կառավարությանը կոչ են արել ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը: Այս մասին տեղեկացնում է Հայ դատի Մեծ Բրիտանիայի հանձնաժողովը։
Նշվում է, որ այսօր բոլոր քաղաքական կուսակցությունների և խորհրդարանի երկու պալատների պատգամավորները հավաքվել էին Լոնդոնի Քենոթաֆի մոտ՝ հարգանքի տուրք մատուցելու և հարգելու Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցը՝ կոչ անելով Միացյալ Թագավորության կառավարությանը՝ ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը: