«Իրանի ռեժիմի տապալումը մեր հիմնական նպատակը չէ». Նեթանյահու
Իրանի կառավարության տապալումը Իսրայելի կողմից Իրանում իրականացվող գործողության նպատակը չէ, բայց դա կարող է լինել դրա արդյունքը։ Այս հայտարարությունն արել է Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն Kan պետական հեռուստառադիոընկերությանը տված հարցազրույցում։
«Գլխավոր նպատակը իրանական միջուկային սպառնալիքի վերացումն է։ Երկրորդ, անհրաժեշտ է վերացնել բալիստիկ հրթիռների սպառնալիքը [Թեհրանից]։ Միևնույն ժամանակ, ակնհայտ է, որ իրանական ռեժիմը անկայուն կլինի։ Սա (Իրանում կառավարության տապալումը - ՏԱՍՍ) նպատակը չէ, բայց դա կարող է լինել արդյունքը», - ասել է նա՝ հավելելով, որ սա «իրանական ժողովրդի գործն է»։
Երբ նրան խնդրել են մեկնաբանել Իսրայելի պաշտպանության նախարար Իսրայել Կացի հայտարարությունը, որն ավելի վաղ՝ հունիսի 19-ին, ասել էր, որ Իսլամական Հանրապետության գերագույն առաջնորդ այաթոլլա Ալի Խամենեիի «գոյության ավարտը» իսրայելական գործողության նպատակներից մեկն է, Նեթանյահուն պատասխանել է, որ «նա հրահանգներ է տվել, որ Իրանում ոչ ոք անձեռնմխելիություն չունենա» իսրայելական հարձակումներից։ «Այստեղ որևէ բան ավելացնելու անհրաժեշտություն կամ տեղ չկա։ Մենք պետք է թույլ տանք, որ գործողությունները խոսեն ավելի բարձր, քան խոսքերը», - հավելել է նա։