«Ինչո՞ւ է ՀՀ-ն այս դիրքն ընդունել, երևի ամեն ինչի չէ, որ հարթ է մեզ մոտ». Լուկաշենկո
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն անդրադարձել ԵԱՏՄ բարձրագույն խորհրդի նիստին մասնակցելու համար ՀՀ վարչապետի՝ Մինսկ չմեկնելու հանգամանքին՝ դա կապելով Միության գործունեության հնարավոր թերացումների հետ:
«Եթե ինչ-որ բան է պատահում, չի կարող մեղավոր լինել միայն մի կողմը: Պետք է փնտրել պատճառները: Ինչո՞ւ է Հայաստանն այս դիրքորոշումն ընդունել, հավանաբար, ամեն ինչ չէ, որ հարթ է մեզ մոտ, և դրա վրա չի կարելի աչք փակել»,- ասել է Լուկաշենկոն:
Ավելի վաղ ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը հայտնել էր, որ ՀՀ վարչապետը ԵԱՏՄ նիստին կմասնակցի տեսակապի միջոցով: