Մոլդովայի իշխանությունները արգելել են Ռուսաստանից և Բելառուսից 195 մարզիկների մուտքը երկիր
Ռուսաստանի քիքբոքսինգի ֆեդերացիան հայտնել է, որ Մոլդովայի իշխանությունները արգելել են Ռուսաստանից և Բելառուսից 195 մարզիկների մուտքը երկիր, որոնք մեկնում էին Քիշնևում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությանը: Ավելի վաղ Քիքբոքսինգի միջազգային ֆեդերացիան (WKF) թույլատրել էր ռուս և բելառուս մարզիկներին մրցել իր հովանու ներքո։
FKR Telegram ալիքի հայտարարության մեջ ասվում է, որ Մոլդովայի իշխանությունները ռուսական պատվիրակությանը համարել են «ազգային անվտանգությանն սպառնացող վտանգ»։
Ավելի վաղ Մոլդովայի իշխանությունները հայտարարել էին, որ այս մրցույթը չի թույլատրվել հանրապետության պետական ​​կառույցների կողմից: Բացի այդ, Մոլդովայի տեղեկատվության և անվտանգության ծառայությունը հայտարարել է, որ մարզիկների և օժանդակ անձնակազմի թվում, իբր, եղել են Ռուսաստանի Դաշնության անվտանգության ուժերի հետ անմիջականորեն կապված անձինք, ինչպես նաև նախկին ռուս զինվորականներ և Ղրիմի և Դոնբասի տարածքներից անձինք։
Միևնույն ժամանակ, կազմակերպիչները չեղարկել են մեծահասակների շրջանում մրցումները՝ թողնելով միայն երիտասարդական մրցաշարը։