«7 կազմակերպության է թույլատրվել ՀՀ-ից ծաղիկներ արտահանել ՌԴ»․ Ռոսսելխոզնադզոր
Ներկայումս Գյուղատնտեսական պետական վերահսկողությունը 7 կազմակերպության է թույլատրել արտահանել հայկական ծաղիկներ Ռուսաստան, մինչդեռ մյուս տնտեսություններում միջոցառումները շարունակվում են։
«Մեր գործընկեր կազմակերպության՝ ՌԴ անասնաբուժական և բուսասանիտարական վերահսկողության դաշնային ծառայության (Ռոսսելխոզնադզոր) հետ համատեղ մենք ակտիվորեն աշխատում ենք հայկական ծաղիկներ Ռուսաստան արտահանելու հարցերի շուրջ։
Ծաղկի ջերմոցներում իրականացվել են համատեղ առցանց տեսահսկողության աշխատանքներ, որոնց արդյունքների հիման վրա որոշվում է որոշակի արտադրողի արտադրանքը Ռուսաստան արտահանելու հարցը», - հայտնել է Գյուղատնտեսական պետական վերահսկողության ծառայությունը՝ նշելով, որ շուտով աշխատանքային այցով Հայաստան կայցելի «Ռոսսելխոզնադզոր»-ի մասնագետների խումբը։