Բաթումի ոստիկանությունը ձերբակալել է Թուրքիայի քաղաքացու՝ իր երեխայի նկատմամբ սեռական ոտնձգության համար
Բաթումում ոստիկանության աշխատակիցները ձերբակալել են Թուրքիայի քաղաքացու՝ ընտանիքի անդամին սպառնալու և բռնաբարելու կասկածանքով: Այս մասին հայտնել է Վրաստանի Ներքին գործերի նախարարությունը:
Հետաքննության տվյալներով՝ տղամարդը հանցագործություններ է կատարել ինչպես Թուրքիայում, այնպես էլ Վրաստանում՝ սեռական ոտնձգություն կատարելով իր երեխայի նկատմամբ և սպառնալով նրան ֆիզիկական բռնությամբ և սպանությամբ:
Վրացական օրենսդրության համաձայն՝ տուժողի տարիքը և սեռը չեն բացահայտվում՝ գործի առանձնահատկություններից ելնելով: Եթե կասկածյալը մեղավոր ճանաչվի, նրան սպառնում է մինչև 13 տարվա ազատազրկում:
Իրավապահ մարմինները շեշտում են, որ նման հանցագործությունները, հատկապես անչափահասների նկատմամբ, դիտարկվում են առավելագույն խստությամբ: Գործը շարունակվում է հետաքննվել, և հնարավոր են լրացուցիչ մեղադրանքներ: