Իսրայելի բանակը Գազայի բնակիչներին կոչ է արել տարհանվել 48 ժամվա ընթացքում
Իսրայելի պաշտպանության ուժերը (IDF) Գազա քաղաքի բնակիչներին 48 ժամ են տվել գլխավոր մայրուղու երկայնքով նոր երթուղով դեպի անկլավի կենտրոնական և հարավային շրջաններ տարհանվելու համար։ Այս մասին նշվում է Իսրայելի բանակի մամուլի ծառայության արաբերեն հայտարարության մեջ։
«Կարևոր հայտարարություն Իսրայելի պաշտպանության ուժերից Գազա քաղաքի և նրա հարակից տարածքների բնակիչների համար. հարավային ուղղությամբ տարհանումը հեշտացնելու համար բացվել է ժամանակավոր երթուղի Սալահ ադ-Դին մայրուղով (Գազայի հատվածի երկու տրանսպորտային մայրուղիներից մեկը՝ հյուսիսի և հարավի միջև - խմբ.)… Ճանապարհը բաց կլինի 48 ժամ՝ չորեքշաբթի, ժամը 12:00-ից մինչև ուրբաթ, ժամը 12:00-ն»,- նշվում է հայտարարության մեջ։
Նշվել է նաև, որ Միջերկրական ծովի ափով անցնող ալ-Ռաշիդ մայրուղին բաց է մնում քաղաքից տարհանման համար։