ԱՄՆ-ն խոստացել է կանխել Իսրայելին 2026 թվականի Աշխարհի գավաթից զրկելու ցանկացած փորձ
ԱՄՆ-ն կանի ամեն ինչ, որպեսզի «լիովին կանխի» Իսրայելի ազգային հավաքականին 2026 թվականի Աշխարհի գավաթից զրկելու ցանկացած փորձ, The New York Times-ին ասել է Պետդեպարտամենտի խոսնակը։
Հինգշաբթի օրը The Times-ը և Associated Press-ը հայտնել են, որ Եվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միությունը (ՈՒԵՖԱ) կարող է քվեարկություն անցկացնել իսրայելական թիմերին իր մրցաշարերից զրկելու վերաբերյալ, որի գործադիր կոմիտեի անդամների մեծամասնությունը կողմ է պատժամիջոցներին։
Ըստ AP-ի՝ պարզ չէ, թե արդյոք ՖԻՖԱ-ն, որի նախագահ Ջանի Ինֆանտինոն լավ հարաբերություններ ունի ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ, կմիանա սահմանափակումներին։