«Կոտրված լապտերների փողոցներ» ֆիլմի դերասանը կալանավորվել է մանկական ***նոգրաֆիա ստեղծելու և տարածելու համար
Դերասան Վլադիմիր Կոլգանովը ձերբակալվել է մանկական պոռնոգրաֆիա պատրաստելու և տարածելու կասկածանքով, հաղորդում է Սանկտ Պետերբուրգի դատարանների Միացյալ մամուլի ծառայությունը: Սմոլնինսկի շրջանային դատարանը նախնական կալանքի որոշում է կայացրել։
Մեղադրանքներ են առաջադրվել նաև Կոլգանովի ծանոթ գործարար Եվգենի Կիրիլովի դեմ: Քննիչների տվյալներով՝ 2007 թվականին Կոլգանովն ունեցել է անչափահասի մասնակցությամբ պոռնոգրաֆիկ լուսանկար: Ավելին, նա իր VKontakte էջում հրապարակել է երեխաների սեռական օրգանների լուսանկարներ։
2015 թվականին Կոլգանովը և Կիրիլովը համատեղ ստեղծել են անչափահասի մասնակցությամբ պոռնոգրաֆիկ բովանդակություն և կրկին հրապարակել այն սոցիալական ցանցերում: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ մեկից երկու տարեկան մերկ երեխաների լուսանկարներ են տեղադրվել նաև «ստվերային ցանց»-ում և արտասահմանյան հարթակներում։
Մեղադրյալներին սպառնում է մինչև 10 տարվա ազատազրկում՝ երեխաների մասնակցությամբ պոռնոգրաֆիա պատրաստելու և տարածելու համար, իսկ անչափահասներին ներգրավելու համար՝ մինչև 15 տարի: Երկու մեղադրյալներն էլ հերքում են իրենց մեղքը: Կոլգանովը և Կիրիլովը կալանավորվել են։
47-ամյա Վլադիմիր Կոլգանովը նկարահանվել է «Կոտրված լապտերների փողոցներ», «Մահացու ուժ», «Հետաքննության գաղտնիքները», «Գլխերի որսորդներ», «Ապուշը», «Ալեքս Լյուտի» և «Առաջին բաժին» հեռուստասերիալներում, ինչպես նաև նկարահանվել է ռուսական ֆիլմերում։ Մինչև 2013 թվականը նա Ալեքսանդրինսկի թատրոնի թատերախմբի անդամ է եղել։ Նա ամուսնացած է և ունի երկու երեխա։