Թրամփը թուրքերին և քրդերին համեմատել է կռվող երեխաների հետ
Հոկտեմբերի 18-ին ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը, նկարագրելով Սիրիայի հյուսիս-արևելքում ստեղծված իրավիճակը, այն համեմատել է իրար հետ կռվող երկու երեխաների հետ:
«Ինչպես երկու երեխաների դեպքում, նրանց պետք է թույլ տալ կռվել, իսկ հետո բաժանել»,- հայտարարել է ԱՄՆ առաջնորդը՝ ելույթ ունենալով Տեխասում իր կողմնակիցների առջև:
«Նրանք մի քանի օր կռվեցին, և սա բավականին դաժան էր: Քրդերը մեր ընկերներն են, Թուրքիան էլ է մեր ընկերը, բայց նրանք կռվել են, սարսափելի էր։ Նրանք չկարողացան համաձայնության գալ, իսկ մենք գնացինք այնտեղ և ասացինք, որ ցանկանում ենք հանդարտեցնել»,- հավելել է Թրամփը: