«Որոշակի բնակավայրերում կիրականցվեն ամենօրյա ռեյդեր». Նիկոլ Փաշինյան
![]() 424 Չորեքշաբթի, 27 մայիսի, 2020 թ., 11:55 Կառավարության նիստում ՀՀ ոստիկանության պետ Արման Սարգսյանը ներկայացրեց վերջին մեկ շաբաթվա ընթացքում կազմված արձանագրությունների թիվը. «Ընդհանուր առմամբ 966 արձանագրություն է կազմվել: Դիմակների բացակայության փաստով՝ 240 արձանագրություն, ուղևորափոխադրում իրականացնող տրանսպորտում սահմանված կանոնների պահպանման կապակցությամբ՝ 657 արձանագրություն, որից 594-ը՝ տաքսի ավտոմեքենաների վարորդների նկատմամբ, իսկ 63-ը՝ հանրային տրանսպորտում ավտոբուսների վարորդների նկատմամբ»,- ասաց ոստիկանապետը։ Նա հավելեց, որ միջմարզային ավտոճանապարհներին տեղակայվել են համապատասխան թվաքանակով անցակետեր, որտեղ նույնպես կստուգվի կանոնների պահպանման պատշաճ մակարդակի ապահովումը: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն արձագանքելով Ա. Սարգսյանին՝ հայտնեց, որ ըստ պայմանավորվածության, Երևանի վարչական շրջաններում, որոշակի բնակավայրերում կիրականցվեն ամենօրյա ռեյդեր, որպեսզի տեղում համոզվեն՝ ինչպե՞ս են տեղի ունենում նման միջոցառումները: Վարչապետը տեղեկացրեց, որ նման միջոցառում իրականացվել է Դավթաշեն վարչական շրջանում: |