Նավալնին շնորհակալություն է հայտնել օդաչուներին և բժիշկներին
Ալեքսեյ Նավալնին շնորհակալություն է հայտնել օդաչուներին և Օմսկի շտապ օգնության բժիշկներին։ Քաղաքական գործչի խոսքով՝ նրանց գործողություններն օգնել են փրկել իր կյանքը։ «Նախ՝ օդաչուներն արագ վայրէջք են կատարել Օմսկում։ Երկրորդ՝ օդանավակայանի բուժծառայության աշխատակիցները և նրանց հետևից եկած ռեանիմոբիլը սուտ տեղեկատվություն չեն հայտնել դիաբետի մասին, այլ միանգամից հստակ ասել են՝ «թունավորում է»։ Այսինքն՝ օդաչուներն ու բժիշկները պարզապես ինձ նվիրել են կյանքի լրացուցիչ 15-20 ժամ»,- գրել է Նավալնին Instagram-ում։
Նրա խոսքով՝ կատարվածն «արժանի է առանձին պատմվածքի», սակայն ոչինչ հնարավոր չէր լինի առանց օդաչուների և բժիշկների օգնության: