Աշխարհում կորոնավիրուսով վարակվել է շուրջ 61 միլիոն մարդ, ավելի քան 1,43 միլիոնը՝ մահացել
Ամբողջ աշխարհում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը կազմել է 60930094 մարդ, նրանցից 2,4%-ը մահացել է՝ 1432047 մարդ, բուժվել է 64,1%-ը՝ 39069813 մարդ, հաղորդում է Ջոնս Հոփքինսի համալսարանը:
Այս պահին վարակման դեպքեր են գրանցվել 191 երկրում։ ԱՄՆ-ում վարակվածների ամենամեծ թիվն է գրանցվել՝ 12883255 մարդ, մահվան դեպքերի թիվը՝ 263454 է։ Վարակվածների թվով 2-րդ տեղում Հնդկաստանն է՝ 9309787 հիվանդ, 135715 մահվան ելքով։ 3-րդ տեղում Բրազիլիան է՝ 6204220 վարակված, 171460-ը՝ մահվան ելքով։ 4-րդ տեղում Ֆրանսիան է՝ 2235537 վարակված, 51041 մահման դեպք։
Ռուսաստանն աշխարհում COVID-19-ով վարակվածների թվով զբաղեցնում է 5-րդ տեղը։ Երկրում արձանագրվել է կորոնավիրուսով վարակման 2187990 դեպք, մահացել է 38062 մարդ: