Ֆրանսիայում Ամանորի գիշերը հրկիզել են 700 մեքենա
Ֆրանսիայում իրավապահներն Ամանորի գիշերը ձերբակալել են 490 մարդու, անկարգությունների ժամանակ այրվել է 690 ավտոմեքենա, հայտնում է երկրի ՆԳՆ-ն։
«2022 թվականն այսպիսով դառնում է այն տարին, երբ Ամանորին ամենափոքր թվով մեքենաներ են այրվել և ամենամեծ թվով ձերբակալություններ են իրականացվել»,- ասել է Երկրի ներքին գործերի նախարար Ջերալդ Դարմանինը:
Հայտարարության համաձայն, Ամանորի գիշերը Ֆրանսիայում կարգուկանոնի հաստատմանը ներգրավվել է 90 հազար ոստիկան ու ժանդարմ։ Բացի այդ, իրավապահ մարմինների աշխատակիցները հայտնել են մի շարք զոհերի մասին։
2022 թվականի գիշերը Ֆրանսիայում կարգը խախտելու համար բերման էր ենթարկվել 441 մարդ, այրվել էր 874 ավտոմեքենա։