Իրանցի կանայք մոտ ժամանակներս կվերադառնան մարզադաշտեր
Իրանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի փոխղեկավար Մանսուր Գանբարզադեն երեքշաբթի հայտնել է մարզադաշտում իրանցի կանանց ներկայության մասին։
«Այս շաբաթ Իրանի Բարձրագույն խմբի խաղերը կանցկացվեն երկրպագուների ներկայությամբ, մարզադաշտերում կանանց ներկայությունը նրանց իրավունքն է և ՖԻՖԱ-ի և Ասիական ֆուտբոլի կոնֆեդերացիայի պահանջը»,- ասել է նա։
Նրա խոսքով՝ իրանցի կանայք նախկինում ներկա են եղել մարզադաշտերում առաջնության մի քանի խաղերի ժամանակ։ Երկրի ֆուտբոլի ֆեդերացիան ողջունում է այս հարցը և դրական կարծիք ունի այս հարցում։