Իրանում անօդաչու թռչող սարքերի հարձակմանը մասնակցել են ամերիկյան ինքնաթիռներ. #AlArabiya
Միացյալ Նահանգների ռազմաօդային ուժերը մասնակցել են Սպահան քաղաքում Իրանի պաշտպանության նախարարության օբյեկտի վրա անօդաչու թռչող սարքի հարձակմանը։ Այս մասին հայտնում է Al Arabiya հեռուստաալիքը։
«Ամերիկյան ավիացիան մասնակցել է Իրանին ուղղված անօդաչու թռչող սարքի հարվածին»,- ասել են լրագրողները՝ վկայակոչելով Վաշինգթոնի սեփական աղբյուրները։
Նախապես պարզվել է, որ հարձակման թիրախը եղել է հրթիռներով պահեստը։ Ինչպես նշել է աղբյուրը, Իրանին հաղորդագրություններ են փոխանցվել, որ «բալիստիկ հրթիռների արտադրության օբյեկտները չեն թույլատրվի»։ Հիշեցնենք, որ Իրանի պաշտպանության նախարարության զինամթերքի պահեստը Սպահան քաղաքում ենթարկվել է անօդաչու թռչող սարքերի հարձակմանը։ Դրանից հետո հաստատությունում պայթյուն է որոտացել։ Նշվում է, որ անօդաչուներից մեկը խոցվել է, իսկ մյուս երկուսը որսացվել են: Պահեստը փոքր վնաս է կրել, սակայն տուժածներ չկան։