Բոլիվիան խզում է դիվանագիտական հարաբերությունները Իսրայելի հետ
Reuters-ը հրապարակել է Բոլիվիայի կառավարության հայտարարությունը Իսրայելի հետ դիվանագիտական հարաբերությունները խզելու որոշման մասին։
«Բոլիվիան որոշել է խզել դիվանագիտական հարաբերությունները Իսրայելի հետ»,- գործակալությունը մեջբերում է Բոլիվիայի փոխարտգործնախարար Ֆրեդի Մամանիի խոսքերը։
Այսօր Իսրայելի պաշտպանության բանակը հաստատել է, որ հարված է հասցրել Ջեբալիա փախստականների ճամբարին՝ ՀԱՄԱՍ-ի հրամանատարին ոչնչացնելու նպատակով։ Միաժամանակ, Գազայի ՆԳՆ տվյալներով, հարձակման արդյունքում ճամբարում զոհվել և վիրավորվել է առնվազն 400 մարդ, այդ թվում՝ բազմաթիվ կանայք և երեխաներ։