«Պաղեստինցիների և դիմադրության ուժերի տոկունությունը ստիպեցին Իսրայելին նահանջել»․ Խամենեի
Իսրայելի և ՀԱՄԱՍ-ի միջև Գազայի հատվածում հրադադար հաստատելու համաձայնությունն աշխարհին ցույց տվեց, որ պաղեստինցիների և դիմադրության ուժերի տոկունությունն ու համբերությունը ստիպեցին հրեական պետությանը նահանջել: Նման կարծիք է հայտնել Իրանի գերագույն առաջնորդ Ալի Խամենեին։
«Այսօր աշխարհը հասկացավ, որ պաղեստինցիների համբերությունը և դիմադրության ուժերի հաստատակամությունը ստիպեցին Սիոնիստական ​​ռեժիմին (Իսրայելին) նահանջել»,- գրել է Խամենեին X-ում։ Նա նաև կրկնօրինակել է իր հրապարակումը եբրայերենով։
Իրանի առաջնորդի խոսքով, մի օր գրքերում անպայման կգրվի, որ իսրայելցիները, «սպանելով հազարավոր կանանց ու երեխաների, կատարելով սարսափելի հանցագործություններ», ի վերջո պարտություն կրեցին։