«Եռակողմ աշխատանքային հանձնաժողովը երբեք չի քննարկել Հայաստանում արտատարածքային միջանցքների ստեղծման հարցը»․ Զախարովա
Հինգշաբթի, 16 հունվարի, 2025 թ., 16:43
Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի փոխվարչապետներից կազմված եռակողմ աշխատանքային հանձնաժողովը երբեք չի քննարկել Հայաստանում արտատարածքային միջանցքների ստեղծման հարցը։
Այս մասին ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։
«Հակառակը՝ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել, որ երկրներն ունեն իրավասություն և ինքնիշխանություն այն երթուղիների նկատմամբ, որոնք անցնում են իրենց տարածքով»,- ասել է Զախարովան։