«ՌԴ-ն պատրաստ է ԱՄՆ-ի հետ շփումներին, սակայն Վաշինգթոնից ազդակներ չկան»․ Պեսկով
Ռուսաստանը պատրաստ է ԱՄՆ-ի հետ շփումներին՝ նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի և Դոնալդ Թրամփի մակարդակով, սակայն Վաշինգթոնից համապատասխան հարցումներ չեն եղել։ Այս մասին ճեպազրույցում հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Առայժմ մենք ոչ մի ազդանշան չենք ստացել ամերիկացիներից»,- ասել է Կրեմլի ներկայացուցիչը։
«Ամերիկյան կողմը նույնպես պատրաստակամություն ունի, ըստ երևույթին, որոշակի ժամանակ է պետք»,- ասել է Պեսկովը։
Ավելի վաղ թուրքական մի շարք լրատվամիջոցներ, վկայակոչելով փորձագիտական ​​կարծիքները, հայտնել էին Ստամբուլում, Կատարում և մի շարք այլ երկրներում Ռուսաստանի Դաշնության և ԱՄՆ-ի ղեկավարների միջև հնարավոր բանակցությունների մասին։