Սկսվել է Ռուբեն Վարդանյանի գործով շինծու դատավարությունը
Բաքվում սկսվել է պատերազմի օրենքները խախտելու, ահաբեկչության, ահաբեկչության ֆինանսավորման և այլ կեղծ հոդվածներով մեղադրվող Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի քրեական գործով դատական ​​նիստը։
Ինչպես հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները, այս պահին Ռուբեն Վարդանյանին տեղեկացնում են իր իրավունքների մասին։ Նրան տրամադրվում է պաշտպան և փաստաբան։
Նշենք, որ Բաքվի դատարանը Ռուբեն Վարդանյանին ժամանակ էր տվել ուսումնասիրելու նյութերը, սակայն մերժել էր համատեղել նրա գործը մյուսների հետ։
Դատարանը որոշել էր շինծու գործի 422 հատորներից 400-ը քննել առանձին վարույթով: Վարդանյանը հայց էր ներկայացրել այդ որոշման դեմ։