«Ռուսաստանը կրկին հարվածել է Ուկրաինայի էներգետիկ ենթակառուցվածքներին»․ Զելենսկի
Օդեսայում փրկարարական աշխատանքներ են իրականացվում քաղաքի էներգետիկ ենթակառուցվածքներին հասցված ռուսական հերթական հարվածից հետո: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին։
«Երեկ՝ Էր Ռիադում տեղի ունեցած հանդիպումից հետո, պարզ դարձավ, որ Ռուսաստանի ներկայացուցիչները կրկին ստում են՝ պնդելով, թե իրենք չեն թիրախավորում Ուկրաինայի էներգետիկ ենթակառուցվածքները։ Նրանք ձեռնարկեցին ևս մեկ հարձակում՝ անօդաչու սարքերով հարվածելով տրանսֆորմատորներին: Եվ սա՝ ձմռանը, գիշերը -6 աստիճան ցրտի պայմաններում:
Օդեսայի առնվազն 160 հազար բնակիչ, տասներեք դպրոց, մանկապարտեզ և մի քանի հիվանդանոց առանց ջեռուցման են մնացել»,- նշել է Զելենսկին՝ հավելելով, որ երբեք չպետք է մոռանալ, որ Ռուսաստանը ղեկավարում են ստախոսները։