«Հաջորդ տարի մենք պետք է նշենք ոչ թե պատերազմի, այլ խաղաղության տարելիցը». Էրդողան
Հաջորդ տարի մենք պետք է նշենք ոչ թե պատերազմի, այլ խաղաղության տարեդարձը. այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը։
Թուրքիայի նախագահը վստահեցրել է, որ իր երկիրը կշարունակի գործադրել բոլոր ջանքերը արդար և կայուն խաղաղություն հաստատելու համար։
«Այսօր մենք կշարունակենք օգնություն ցուցաբերել դիվանագիտության և բանակցությունների տեսքով: Այսպիսով, ես անկեղծորեն հուսով եմ, որ 2025 թվականը կլինի այն տարին, որում կհաստատվի խաղաղություն»,- ասված է Թուրքիայի ղեկավարի հայտարարության մեջ, որը նա հնչեցրել է Ուկրաինա ռուսական լայնամասշտաբ ներխուժման մեկնարկի երրորդ տարելիցի կապակցությամբ: