«ՌԴ-ի և ԱՄՆ-ի միջև հաջորդ բանակցությունները տեղի կունենան փետրվարի 27-ին՝ Ստամբուլում»․ Լավրով
Ռուսաստանի և ԱՄՆ-ի միջև դիվանագիտական ​​առաքելությունների աշխատանքի վերաբերյալ հաջորդ բանակցությունները տեղի կունենան փետրվարի 27-ին՝ Ստամբուլում։
Այս մասին ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը հայտարարել է Քաթարում կայացած հանդիպման արդյունքներով մամուլի ասուլիսի ժամանակ։
«Նման հանդիպում տեղի կունենա վաղը Ստամբուլում, և ես կարծում եմ, որ դրա արդյունքները ցույց կտան, թե որքան արագ և արդյունավետ կարող ենք առաջ շարժվել», - ասել է Լավրովը։
ՌԴ արտգործնախարարը նշել է, որ երկու երկրների ներկայացուցիչները կքննարկեն կողմերի միջև կուտակված խնդիրները։
Հիշեցնենք, որ Էր Ռիադում փետրվարի 25-ին ՌԴ-ի և ԱՄՆ-ի միջև կայացած բանակցություններից հետո ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը հայտնել էր, որ ՌԴ-ի և ԱՄՆ-ի միջև հաջորդ բանակցությունները տեղի կունենան ԱԳՆ-ների մակարդակով։