«Մենք ցանկանում ենք այս տարի վերջ դնել հակամարտությանը»․ Սիբիհա
Կիևը հետաքրքրված է Ստամբուլում Ռուսաստանի հետ բանակցությունների շարունակմամբ, քանի որ ցանկանում է այս տարի վերջ դնել հակամարտությանը, ուրբաթ օրը հայտարարել է Ուկրաինայի արտաքին գործերի նախարար Անդրեյ Սիբիհան։
Հիշեցնենք՝ ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովն ավելի վաղ հայտարարել էր, որ ռուսական պատվիրակությունը պատրաստ կլինի հունիսի 2-ի առավոտյան Ստամբուլում Ուկրաինայի հետ բանակցությունների երկրորդ փուլին։
«Մենք հետաքրքրված ենք 30, 50 կամ 100 օրով զինադադարի հաստատմամբ։ Ուկրաինան բաց է Ռուսաստանի հետ այս հարցը ուղղակիորեն քննարկելու համար, մենք դա հաստատել ենք զինադադարի ժամանակ», - ասել է Սիբիհան Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Հաքան Ֆիդանի հետ հանդիպման ժամանակ։