Զելենսկին հանդիպել է Ֆիդանի հետ
Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Հաքան Ֆիդանը Կիևում հանդիպել է Վլադիմիր Զելենսկու հետ՝ հունիսի 2-ին Ստամբուլում նախատեսված ռուսական և ուկրաինական պատվիրակությունների հանդիպումից առաջ, ՌԻԱ Նովոստիին հայտնել է Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարության աղբյուրը։
Ֆիդանը մայիսի 25-27-ը այցով գտնվում էր Մոսկվայում, նրան ընդունել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, բանակցություններ է վարել ՌԴ նախագահի օգնական Վլադիմիր Մեդինսկու, Արտաքին հետախուզության ծառայության ղեկավար Սերգեյ Նարիշկինի և նրա ռուս գործընկեր Սերգեյ Լավրովի հետ։
«Նախարարին ընդունել է Վլադիմիր Զելենսկին», - ասել է գործակալության աղբյուրը։
Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարության մամուլի ծառայության կողմից ներկայացված տեսանյութում երևում է, որ պատվիրակությունները նստած են միմյանց դիմաց գտնվող սեղանի շուրջ։ Ֆիդանին ուղեկցում են Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարության գլխավոր տնօրեն, Ռուսաստանում Թուրքիայի նախկին դեսպան Մեհմեթ Սամսարը, Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Օնջու Քեչելին և այլ պաշտոնյաներ։ Ուկրաինական կողմը բանակցություններին ներկայացնում են Զելենսկին, նրա գրասենյակի ղեկավար Անդրեյ Երմակը, Ուկրաինայի արտաքին գործերի նախարարության ղեկավար Անդրեյ Սիբիհան և պաշտպանության նախարար Ռուստեմ Ումերովը։