Մատվիենկոն պաշտոնական այցով ժամանել է Երևան
ՌԴ Դաշնային խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոն պաշտոնական այցով ժամանել է Երևան, հաղորդում է Դաշնային խորհրդի մամուլի ծառայությունը։
«Դաշնային խորհրդի պատվիրակությունը՝ Դաշնային խորհրդի խոսնակ Վալենտինա Մատվիենկոյի գլխավորությամբ, պաշտոնական այցով ժամանել է Հայաստանի Հանրապետություն։ Ծրագիրը ներառում է Վալենտինա Մատվիենկոյի հանդիպումները երկրի ղեկավարության հետ», – ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Մասնավորապես, նախատեսված է զրույց Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հետ։
«Վալենտինա Մատվիենկոն և Ալեն Սիմոնյանը կբացեն նաև Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի և Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի միջև համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 39-րդ նիստը։ Հիմնական թեման է՝ «Մեծ հաղթանակի 80-ամյակը. միասնություն՝ ապագա սերունդների համար պատմական հիշողության պաշտպանության գործում», – պարզաբանել է մամուլի ծառայությունը։