Ֆուտբոլի 2026-ի ԱԱ մրցանակը հաղթողին կհանձնի Թրամփը
ՖԻՖԱ-ի նախագահ Ջանի Ինֆանտինոն հայտարարել է, որ գավաթը 2026 թվականի աշխարհի առաջնության հաղթողին կհանձնի ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ միասին։
«Մենք կվայելենք Աշխարհի առաջնության եզրափակիչը Թրամփի հետ և միասին կհանձնենք գավաթը հաղթողին», - Ինֆանտինոյի խոսքերն է մեջբերել Fox News-ը։
2026 թվականի աշխարհի առաջնությունը հյուրընկալում են Միացյալ Նահանգները, Կանադան և Մեքսիկան։ Մրցաշարը սկսվել է հունիսի 11-ին և տևելու է մինչև հուլիսի 19-ը։ Պատմության մեջ առաջին անգամ Աշխարհի առաջնությանը մասնակցում է 48 թիմ։ Արգենտինան գործող չեմպիոնն է։