Լիոնել Մեսին հայտարարել է Արգենտինայի ազգային հավաքականից հեռանալու մասին
Բոլոր ժամանակների մեծագույն ֆուտբոլիստներից մեկը՝ 39-ամյա Լիոնել Մեսին, հայտարարել է Արգենտինայի ազգային հավաքականից հեռանալու մասին։
Մեսին Արգենտինայի հավաքականի կազմում անցկացրել է 207 խաղ, խփել 125 գոլ, որը կազմում է ազգային հավաքականի բոլոր ժամանակների ռեկորդը երկու դեպքում էլ։ 2022 թվականին Կատարում թիմի ավագ Մեսին թիմին տարավ դեպի Աշխարհի առաջնության տիտղոս։
Instagram-ում Մեսին ասել է, որ ազգային հավաքականին տվել է այն ամենը, ինչ կարող էր, և ավելին չի կարող տալ։
«Ժամանակը սպառվում է, էջերը շրջվում են, և այս էջը խորապես ցավալի է ինձ համար [...] Ես [ազգային հավաքականին] տվել եմ ամեն ինչ, ավելին չեմ կարող տալ, և բացի այդ, իմ ետևում կան հրաշալի երիտասարդ խաղացողներ, ովքեր արժանի են հնարավորություն ստանալուն»,- ասել է «Ոսկե գնդակի» ութակի դափնեկիրը։
Օգոստոսին, հոր՝ Խորխեի մահից հետո, Մեսսին սոցիալական ցանցերում գրել էր, որ մտածում է ֆուտբոլում իր ապագայի մասին։
Նա այժմ խոստովանել է, որ ազգային հավաքականից հրաժարականի դիմում է ներկայացրել հուլիսի 21-ին՝ Աշխարհի առաջնության եզրափակչում Իսպանիայի պարտությունից երկու օր անց։
«Այսօր, հորս հետ կատարվածից հետո, ես ավելի քան երբևէ վստահ եմ [որ այս որոշումը ճիշտ էր]», - ավելացրել է Մեսին։
Մեսին դեռ լիովին չի ավարտել ֆուտբոլային կարիերան. նա մնում է «Ինտեր Մայամիի» խաղացող՝ Ամերիկյան բարձրագույն լիգայում (MLS)։