«Իմ հարազատների ձերբակալության պատճառն այն է, որ նախորդ օրը մի բացահայտում եմ արել». Մարտուն Գրիգորյանը` Սարիկ Մինասյանին
![]() 310 Ուրբաթ, 28 մարտի, 2025 թ., 00:54 Այսօրվա իրադարձությունների պատճառը երեկվա իմ բացահայտումներն էին. Մարտուն Գրիգորյան Սարիկ Մինասյանը պատասխանեց, որ այդ փողոցը վերանորեգելու համար Գյումրու համայնքից 15 մլն դրամ էր ծախսվել, որպեսզի նախագծվի, և որպեսզի այդ գումարը չփոշիանա, դիմել է կառավարությանը և նա հատկացրել է 1.5 միլիարդ դրամ։ Մարտուն Գրիգորյանն էլ նկատեց, որ գումարի հատկացման մասին Սարիկ Մինասյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է այն ժամանակ, երբ քաղաքապետի լիազորությունները ժամանակավորապես դադարեցված է եղել՝ ընտրարշավի մասնակցելու պատճառով։ Մարտուն Գրիգորյանը Սարիկ Մինասյանին նաև հարցրեց, թե փայտ բաժանելն արդյո՞ք ընտրակաշառք է, թե ոչ ու հավելեց, «Այսօրվա՝ իմ հարազատների և կողմնակիցների ձերբակալության պատճառն այն է, որ նախորդ օրը մի բացահայտում եմ արել, ըստ որի՝ 7 թեկնածու պատրաստվում են իրենց ձայնը տալ Վարդան Ղուկասյանին: Սա միայն ձեռնտու է իշխանություններին, որովհետև Ղուկասյանը լուրջ խոցելի է»։ |