«Ռազմագերիների փոխանակման ավարտից հետո ՌԴ-ն Ուկրաինային կտրամադրի կարգավորման նախագիծը»․ Լավրով
Ռուսական կողմը շարունակում է աշխատել Ուկրաինայի հետ հակամարտության կարգավորման վերաբերյալ «կայուն, երկարաժամկետ» համաձայնագրի պայմանները ներկայացնող փաստաթղթի նախագծի վրա, РБК-ի փոխանցմամբ, հայտարարել է ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը։
Ռուսաստանի և Ուկրաինայի պատվիրակությունները նման փաստաթուղթ մշակելու հարցում համաձայնության էին եկել մայիսի 16-ին՝ Ստամբուլում կայացած բանակցությունների ժամանակ։
«Երբ ռազմագերիների փոխանակումն ավարտվի, մենք ուկրաինական կողմին կհանձնենք այն փաստաթղթի նախագիծը, որի վրա աշխատում ենք»,- ասել է Լավրովը։