Իրանի հետ սահմանին պակիստանցի 4 զինվոր է սպանվել
Իրանի հետ սահմանին պակիստանցի 4 զինվոր է սպանվել, հաղորդում է Պակիստանի բանակի լրատվական գործակալությունը։
Հաղորդվում է, որ միջադեպը տեղի է ունեցել Բելուջիստան նահանգի հարավարևմտյան Քեչ շրջանում։
«Իրանական կողմից գործող մի խումբ ահաբեկիչներ պակիստանա-իրանական սահմանի երկայնքով հարձակվել են Պակիստանի անվտանգության ուժերի սահմանապահ ծառայության վրա։ Ահաբեկիչների դեմ արդյունավետ միջոցներ ձեռնարկելու և ապագայում նմանատիպ միջադեպերը կանխելու համար անհրաժեշտ կապ է հաստատվում իրանական կողմի հետ»,- ասվում է զեկույցում։
Միջադեպի պատասխանատվությունը ոչ ոք չի ստանձնել։
Նշենք, որ պակիստանա-իրանական սահմանի երկարությունը 900 կմ է։ Իրան-Պակիստան սահմանին նախկինում ևս անվտանգության հետ կապված միջադեպեր են եղել։