Մարսելում բնակելի շենք է փլուզվել ու հրդեհվել
Ֆրանսիայի Մարսել քաղաքում բնակելի շենքի փլուզումից հետո ավելի քան 170 մարդ է տարհանվել, հայտնում է BFMTV-ն։
«Բնակարանաշինության նախարարության տվյալներով՝ Մարսելի Տիվոլի փողոցում շենքի փլուզումից հետո 179 մարդ տարհանվել է իրենց տներից»,- հայտնել է հեռուստաալիքը։
Ֆրանսիայի Մարսել քաղաքում կիրակի գիշերը չորսհարկանի շենք է փլուզվել և բռնկվել, ինչը թույլ չի տվել փրկարարներին սկսել զոհերի որոնումը։ Առնվազն հինգ մարդ վիրավոր է։ Միջադեպի վայր ժամանած՝ Ֆրանսիայի ներքին գործերի նախարար Ժերալդ Դարմանինի խոսքով՝ փլուզված շենքի փլատակներում կարող է լինել 4-10 մարդ։ Միջադեպի պատճառն անհայտ է։