«Մեր հյուրերը ապշած են մեր ունեցած լաբորատորիաներով». Հակոբ Արշակյան
![]() 609 Չորեքշաբթի, 09 հոկտեմբերի, 2019 թ., 00:25 «Հայաստանն այժմ, իսկապես, մեծ հնարավորություններ ունի՝ օգտագործելու հայկական և ոչ միայն հայկական այս ամբողջ ցանցը թե՛ տեխնոլոգիական, թե՛ այլ ուղղություններով»,- այսօր Հանրային հեռուստաընկերության եթերում ասաց Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանը: Նախարարի խոսքով՝ Հայաստանը մեծ պոտենցիալ ունի ՏՏ ոլորտում. «Մեր հյուրերը ապշած են մեր ունեցած լաբորատորիաներով»,- ընգծեց Արշակյանը: Նախարարը կարևորեց նաև համահայկական թվային հարթակ ստեծելու ծրագիրը, որ ասուլիսի ժամանակ ներկայացրել էին ամերիկահայ հայտնի ռոք երաժիշտ Սերժ Թանկյանը, Reddit-ի համահիմնադիր և գործադիր նախագահ Ալեքսիս Օհանյանը, Synopsys Armenia-ի նախագահ Երվանդ Զորյանը, ամերիկահայ հայտնի բժիշկ, պրոդյուսեր Էրիկ Իսրայելյանը: Հարթակը կոչվելու է Highconnect, որի միջոցով աշխարհասփյուռ հայերը կկարողնան շփվել, ճանաչել միամյանց, ինչպես նաև՝ համագործակցել: Մանրամասները՝ տեսանյութում: |